مقدمه:  

تکنیک ها و راهکارهای متفاوت سبب شده اند تا NLP نسبت به هر روش جایگزین دیگری جذاب تر باشد. در واقع مسیر به وجود آوردن تغییر با کمک علم NLP باعث شده است تا ما آن را به هر روش جایگزین دیگری ترجیح بدهیم.

این فرایند در علم روان شناسی بسیار موفقیت آمیز بوده و توانسته است تا طیف وسیعی از بیماران را در مدت زمان کوتاهی درمان کند. در این مقاله از این علم بیشتر خواهیم گفت و انواع تکنیک NLP را به شما معرفی خواهیم کرد.

انواع تکنیک NLP

تکنیک های NLP

(به صدای منفی درون ذهن تان توجه نکنید)

لحنی که شما توسط آن با خودتان حرف می زنید بسیار مهم است. گاهی افراد شروع به سرزنش خود می کنند. آنها با خودشان مهربان نیستند و خودشان را کم و بی ارزش می دانند. شاید مهم و جدی به نظر نرسد اما صدای درونی شما همه چیز است. متخصص NLP معتقد است که لحن صحبت کردن افراد با خودشان تنها چیزی است که می تواند آنها را به موفقیت یا شکست نزدیک کند. اگر خودتان را دوست بدارید و مهربان تر با خودتان صحبت کنید مغزتان به انرژی ها و نکات منفی کمتر توجه خواهد کرد و این مهم یکی از انواع تکنیک NLP است.

به گذشته فکر نکنید

در علم NLP فکر کردن به گذشته بیهوده است. چرا که گذشته تمام شده و ما هرگز نمی توانیم به آن بازگردیم. پس هیچ فایده ای ندارد که شما به آن فکر کنید. انجام اینکار باعث می شود تا شما از ساختن یک آینده ی خوب محروم شوید. پس بهتر است تا به گذشته به چشم یک تجربه نگاه کنید و از اتفاقات آن پله ای برای رشد و ترقی بسازید. تنها در چنین شرایطی است که گذشته می تواند مفید واقع گردد. و این یکی دیگر از انواع تکنیک NLP است.

تکنیک های NLP (نظم را رعایت کنید)

رعایت نظم از اهمیت زیادی برخوردار است. نظم باعث می شود تا ذهن تان آرامش بیشتری داشته باشد و هر چه ذهن آرامتر باشد افراد بهتر و سریع تر می توانند به اهداف شان نزدیک شوند. برای رعایت نظم بهتر است تا یک دفتر تهیه کنید و برنامه های روزانه را در آن یادداشت نمایید. با انجام این کار بعد از گذشت مدت زمان کوتاه شاهد تغییرات بزرگ، شگرف و مثبتی در زندگی تان خواهید بود. گفتنی است که دریافت مشاوره روانشناسی در اینباره بسیار می تواند تاثیرگذار باشد.

انواع تکنیک NLP

قدرت رنگ ها و اشکال هندسی را دست کم نگیرید

همه چیز به باور و ذهن شما باز می گردد. رنگ ها و همچنین اشکال قدرت جادویی دارند. به عنوان مثال اگر رنگ قرمز مورد علاقه ی شما است می توانید آن را به عنوان رنگ اعتماد به نفس در نظر بگیرید. و اگر به عنوان مثال دایره شکل هندسی مورد پسندتان است می توانید در شرایطی که احساس ناتوانی می کنید خودتان را در یک دایره ی قرمز تصور کنید و با قدرتی که اشکال و رنگ ها به شما می دهند قدرت را در خودتان زنده کنید.

جمع بندی و نتیجه گیری

NLP علمی که معجزه می کند و نباید آن را دست کم گرفت. این علم تکنیک های مختلفی دارد که افراد با بکارگیری آنها می توانند تاثیرات این معجزه را در زندگی خودشان ببینند. جهت اطلاعات بیشتر از علم NLP میتوانید به ویکیپدیا این صفحه مراجعه کنید یا می توانید با مراجعه به مقاله علم NLP چیست و چه کاربردی دارد؟ اطلاعات لازم خود را بدست آورید.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند