انواع خیانت در روابط

خیانت فیزیکی رایج ترین خیانت در یک رابطه صمیمانه است و می تواند بسیار مضر باشد، زیرا منجر به از دست دادن جدی اعتماد می شود. اما انواع خیانت در یک رابطه صمیمانه وجود دارد که می تواند به همان اندازه آسیب زننده باشد و اوضاع را بین زوجین خراب کند.

در این مقاله، انواع خیانت به غیر از خیانت فیزیکی در یک رابطه صمیمانه را مورد بحث قرار خواهیم داد.

 

ایجاد روابط خوب

اعتماد برای یک رابطه سالم قوی ضروری است و باید در طول زمان ایجاد شود و حتی اگر نقض کوچکی از اعتماد وجود داشته باشد، آن را ترمیم کرد. داشتن یک رابطه محکم و قابل اعتماد یکی از بهترین هدایایی است که می توانید به خود، شریک زندگی و خانواده خود بدهید، اگر برای زندگی مشترک ارزش قائل هستید.

 

انواع خیانت

خودخواه شدن

انواع خیانت در روابط وجود دارد که هرکدام به دلایل مختلف صورت می گیرد و خودخواهی در روابط یک نمونه آن است. به جای اینکه شریک زندگی خود را در اولویت قرار دهید تا به او بگویید که به او اهمیت می دهید. اگر او را فراموش کنید و شروع به قرار دادن نیازهای خود بر نیازهای او کنید، می تواند برای رابطه شما فاجعه آمیز باشد. اگر تمرکز بر خواسته‌ها و نیازهای شریک زندگی‌تان را متوقف کرده‌اید و روی چگونگی برآورده کردن آن‌ها کار نمی‌کنید و فقط روی خودتان تمرکز می‌کنید، ممکن است بدون اینکه متوجه شوید به رابطه آسیب برسانید.

تقلب عاطفی

روابط غیرجنسی که در محل کار، ورزشگاه یا حتی کافی شاپ محلی شما ایجاد می شود. جایی که جزئیات صمیمی زندگی یکدیگر را به اشتراک می گذارید باعث ناراحتی شریک زندگی شما می شود نوعی خیانت در یک رابطه است.  فرستادن پیامک های عشوه گرانه یا برای یک دوست افلاطونی با جنس مخالف یا گفتن چیزهای ناخوشایند در مورد شریک زندگی خود یا چیزهایی که با شریک زندگی خود به اشتراک نمی گذارید، یک امر عاطفی است که می تواند از یک رابطه فیزیکی آسیب زاتر باشد.

دروغ گفتن

دروغ گفتن از انواع خیانت می باشد. پنهان کردن چیزها از شریک زندگی تان که نزدیک ترین فرد به شما در جهان است به منزله خیانت است، زیرا یک رابطه صمیمانه همیشه بر اساس اعتماد و صراحت ساخته می شود.  دروغ، حتی اگر برای جلوگیری از درگیری باشد، می تواند سمی باشد و امنیت و اعتماد را در یک رابطه صمیمی از بین ببرد.

خیانت مالی

خیانت مالی می تواند تأثیر منفی زیادی بر روابط داشته باشد. خریدهای مخفیانه با کارت اعتباری شریکتان یا مخفی نگه داشتن اطلاعات مالی می تواند باعث شود که او اقدامات مالی شما احساس خیانت کند.

سنگ اندازی عاطفی

انواع خیانت در روابط به صورت های مختلف وجود دارد. ناتوانی در کنار همسرتان در زمانی که از نظر عاطفی به شما نیاز دارد، مانند رویدادهای بسیار استرس زا، می تواند برای رابطه شما مخرب باشد. همچنین، اگر زمان بیشتری را با دوستان و همکاران می گذرانید یا ترجیح نمی دهید مسائل مربوط به کار یا زندگی خود را با شریک زندگی خود در میان بگذارید، در این صورت از نظر عاطفی شکافی در رابطه ایجاد می کنید.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند