مقدمه:

زمانی که وارد یک رابطه عاطفی می شویم بزرگترین آرزوی مان این است که این رابطه جاویدان باشد و هرگز تمام نشود. اما تقدیر همیشه آنطور که می خواهیم پیش نمی رود و کار به جدایی می کشد. با این حال شیوه ی پایان دادن به یک رابطه اهمیت فراوانی دارد. هر چه رابطه با شیوه ای بهتری به پایان برسد شکست عاطفی پس از آن بهتر مدیریت خواهد شد. این موضوع اهمیت دارد به همین مناسبت ما این نوشته را به موضوع بهترین روش ها برای پایان یک رابطه عاطفی اختصاص داده ایم.

 

پایان رابطه عاطفی

 پایان رابطه عاطفی و چگونگی انجام آن

برای پایان دادن به رابطه عاطفی روش های مختلفی را می توان در نظر گرفت. هیچ کدام از این روش ها 100 درصد درست یا 100 درصد اشتباه نیستند و این افراد و شخصیت آنها است که درست یا اشتباه بودن شیوه را تعیین می کند. در ادامه بهترین روش ها برای پایان یک رابطه عاطفی را عنوان خواهیم کرد:

  • با طرف مقابل قرار بگذارید و او را ملاقات کنید: هم خودتان و هم شریک عاطفی تان مستحق گفتگوی رودررو هستید. شاید تمام کردن رابطه با یک پیام یا تماس بدترین شیوه ممکن باشد. بهتر است تا با یکدیگر خداحافظی کنید. انجام این کار باعث می شود تا راحت تر بتوانید از فرد مقابل و خاطراتی که به جا گذاشته است خداحافظی کنید.
  • مشکل را گردن دیگری نگذارید: بهتر است بدانید که در زمان وقوع یک مشکل هر دو طرف مقصر هستند. این رویکرد که دیگری مقصر بود و من بی تقصیر بودم مشکل را حل نمی کند و چیزی به شما اضافه نخواهد کرد. پس بهتر است نیمی از تقصیر را به گردن بگیرید و خودتان تبرئه نکنید.
  • با هم بحث نکنید: شاید پایان دادن به رابطه برای یکی از طرفین غافلگیر کننده باشد و همین باعث شود تا بحث و اعتراضی پیش آید. وقوع بحث ممکن است کار را خراب کند و باعث شود آنچه که نباید اتفاق بیفتد. گفتنی است که اگر با هم قرار گذاشته اید تا برای آخرین بار یکدیگر را ملاقات کنید قبل از هر چیز باید آمادگی این ملاقات و دشواری آن را داشته باشید.

روش هایی برای هر چه بهتر تمام کردن یک رابطه عاطفی

  • ناراحتی خودتان را ابراز کنید: وقوع جدایی برای هیچ یک از شما راحت نخواهد بود. پس سعی نکنید تا احساس خودتان را مخفی نگه دارید. ناراحتی تان را ابراز کنید. به فرد مقابل نشان دهید که به بودن با او تمایل داشتید اما تقدیر باب میل شما رقم نخورد و همین باعث جدایی تان شده است. یادتان باشد پایان یک رابطه عاطفی سخت است اما با انجام بعضی از ترفندها می توان آن را آسان تر کرد.
  • به خودتان حق غصه خوردن بدهید: پایان یک رابطه عاطفی با درد و رنج همراه است. در چنین شرایطی غصه خوردن طبیعی است. به خودتان حق بدهید که اندوهگین باشید. گفتنی است که اگر غم و اندوه تان شدید و تحمل آن از توان تان خارج بود بهتر است تا از خدمات مشاوره روانشناسی و مشاوره خانواده کمک بگیرید.

جمع بندی:

برای هیچ کسی خوشایند نیست تا یک رابطه عاطفی را تمام کند. طبیعتا این اتفاق با غم و اندوه همراه است.

با این حال بهتر است تا با روش های بهتری به یک رابطه پایان داد و هیجانات ناشی از آن را کنترل نمود. این کار به سلامت روح و روان کمک ویژه ای می کند.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند