مقدمه

NLP یک علم است. شما با کمک آن می توانید زندگی تان را تغییر دهید و به آرزوهایتان برسید.

NLP به شما کمک می کند تا ذهن را غنی کرده و برنامه ریزی ذهنی را به شیوه ای بهتر و موثرتر به انجام برسانید. البته باید گفت که این موضوع تنها یک شعار نیست و در واقعیت افراد زیادی توانسته اند تا با اجرای این روش و کمک از علم NLP به اهدافشان دست پیدا کنند.

در این مقاله ما با موضوع علم NLP چیست به شما کمک می کنیم تا به درک بهتری از آن برسید و در راه رسیدن به اهداف تان موفق تر عمل کنید.

علم NLP چیست و چه کاربردی دارد؟

علم NLP چیست؟

NLP مخفف عبارت Neuro-linguistic programming می باشد. در زبان فارسی آن را برنامه ریزی عصبی روانی ترجمه کرده اند. این موضوع در نیم قرن اخیر اهمیت پیدا کرده و افرادی تحت عنوان متخصص NLP تلاش کرده اند تا آن را با عنوان پرکاربردترین علوم ذهنی در جهان به دیگران بیاموزند. البته باید گفت که زحمات آنها نتیجه بخش واقع شده و افراد زیادی توانستند تا با اجرای این علم کاربردی تغییرات زیادی را در زندگی خودشان ایجاد نمایند.

لازم به ذکر است شما نیز اگر بخواهید می توانید از ثمرات این علم استفاده کنید و خودتان را در مسیر خلق یک زندگی خوب و ایده آل قرار دهید. این علم به افراد کمک می کند تا ضمیر ناخودآگاهشان را تمرین دهند و آن را به شیوه ای که می خواهند برنامه ریزی کنند. گفتنی است که ضمیر ناخودآگاه بخش بزرگی از درون ماست و از اینرو هدایت آن مهم است.

NLP چیست

NLP   چگونه به ما کمک می کند؟

تمامی کارهایی که انجام می دهیم توسط ذهن ما یا به عبارت بهتر توسط ضمیر ناخودآگاه ما برنامه ریزی می شوند. عادت های بد ما از جمله دیر بیدار شدن از خواب، پرخوری، نیمه کاره رها کردن فعالیت ها و… همگی از ضمیر ناخودآگاه ما نشات می گیرند. بسیاری از ما دوست داریم تا چنین عادات بدی را نداشته باشیم اما در برابر قطع آنها ناتوان هستیم. شاید اصلا ندانیم که باید از کجا شروع کنیم. شاید هم شروع به قطع کردن این عادات بکنیم اما در نیمه ی راه متوقف شویم. همه ی اینها از ضمیر ناخودآگاه ما که بخش عظیمی از درون ما رو تشکیل می دهد می آید.

اما با علم NLP یا همان برنامه ریزی عصبی روانی می توان فکری به حال این وضعیت کرد و در جهت هر چه مثبت تر کردن آن گام برداشت. در حقیقت NLP یک زبان مخصوص است که تنها با کمک آن می توان بر ضمیر ناخودآگاه غلبه کرد. از اینرو بر هر کسی واجب است که بداند علم NLP چیست.

جمع بندی و نتیجه گیری

بسیاری از ما علوم مشاوره و روان شناسی را جدی نمی گیریم. اما نمی دانیم که همین علوم چه تاثیرات شگرف و زیادی را می توانند بر روی ما بگذارند. علم NLP چیست؟ پاسخ این سوال نزد مشاوران و روانشناسان است. با دانستن پاسخ این پرسش و بکارگیری آن می توانید زندگی تان را دگرگون کنید. جهت آشنایی با تکنیک های این علم میتوانید به این مقاله مراجعه فرمایید.

 

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند