مشاوره کوچینگ بازیابی غم و اندوه

هر کس از دست دادن و غم و اندوه را متفاوت تجربه می کند. هیچ راه استاندارد یا درست یا غلطی برای سوگواری وجود ندارد. غم و اندوه بخش های طبیعی و طبیعی زندگی هستند. اگر غم و اندوه را تجربه می کنید تقصیر شما نیست. شما می توانید با جستجوی خدمات مشاوره کوچینگ قابل اعتماد غم و اندوه از غم و اندوه فراتر بروید. کوچینگ هاله خدمات استثنایی کوچینگ سوگ را ارائه می دهد تا به شما کمک کند تا از این مرحله تاریک زندگی خود عبور کنید.

در طول سوگ خود و در طول روند سوگ، به حمایت عاطفی عظیمی نیاز دارید. جستجوی حمایت نقش مهمی در بهبودی و پذیرش از دست دادن شما دارد. دوستان، اعضای خانواده، گروه های حمایتی و مشاوران کوچینگ بازیابی غم و اندوه می توانند کمک کنند. شما باید در کل فرآیند غم و اندوه سفر کنید. شما نباید در فرآیند غم و اندوه عجله کنید. در عوض، باید با سرعت خود از آن عبور کنید. گاهی اوقات، دوره غم و اندوه می تواند برای مدت طولانی طول بکشد، به خصوص اگر شما بسیار نزدیک به فرد متوفی باشید. برخی از افراد حتی می توانند آنچه را که ما غم و اندوه پیچیده می نامیم تجربه کنند.

اندوه عادی و پیچیده

grief-and-loss-coaching

گاهی اوقات، غم و اندوه پیچیده زمانی شروع می شود که عزیز شما هنوز زنده است، به خصوص اگر شما مراقب اصلی فردی باشید که از یک بیماری لاعلاج رنج می برد. در حین مراقبت از یک فرد بیمار، ممکن است حتی قبل از مرگ او غم و اندوه پیچیده ای را تجربه کنید، به خصوص اگر آینده تاریک به نظر می رسد. اگر شما یا یکی از عزیزانتان نشانه های تشریح شده غم و اندوه پیچیده را به تصویر می کشد، برای مشاوره کوچینگ شخصی بازیابی غم با کوچینگ هاله تماس بگیرید.

سوگ در دو دسته اصلی قرار می گیرد: غم عادی و غم پیچیده. غم پیچیده که به عنوان غم حل نشده نیز شناخته می شود، برای مدت طولانی بدون هیچ گونه بهبود یا پیشرفتی ادامه می یابد. اگر هر یک از علائم زیر را دارید ممکن است غم و اندوه پیچیده ای را تجربه کنید:

 • بی حسی عاطفی به دلیل از دست دادن یکی از عزیزان یا ناباوری مداوم نسبت به مرگ عزیزتان
 • احساس دل مشغولی نسبت به فرد متوفی یا نحوه مرگ او
 • ناتوانی در پذیرش از دست دادن عزیزتان
 • درد عاطفی یا اندوه شدید، از جمله خشم و تلخی
 • خود را به خاطر مرگ عزیزتان سرزنش کنید
 • نمی توانید از خاطرات زیبای عزیزتان لذت ببرید
 • اشتیاق یا اشتیاق مداوم برای متوفی
 • پرهیز مداوم از چیزها یا موقعیت هایی که شما را به یاد عزیزانتان می اندازد
 • زمان سختی برای برنامه ریزی برای آینده یا پیگیری علایق خود پس از مرگ عزیزتان
 • احساس می کنید زندگی بدون عزیزتان پوچ و بی معنی است
 • از دست دادن اهداف یا هویت و احساس اینکه بخشی از شما با عزیزتان مرده است

چرا به دنبال کمک حرفه ای هستید

group-grief-therapy-1

افرادی که با غم و اندوه دست و پنجه نرم می کنند، به ویژه غم و اندوه پیچیده، بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری عاطفی یا حتی خودکشی هستند. در حالت ایده آل، یک فرد سوگوار باید بتواند راه خود را از طریق فرآیند سوگواری انجام دهد. با گذشت زمان، آنها باید از دست دادن را درک کنند و آن را بپذیرند و یاد بگیرند که بدون حضور فیزیکی عزیزان خود را با زندگی سازگار کنند.

یک مشاوره کوچینگ حرفه ای بازیابی غم به شما کمک می کند تا با از دست دادن کنار بیایید و به شما آموزش می دهد که درد را احساس کنید، در این فرآیند صبور باشید، احساسات خود را تصدیق کنید و سعی کنید یک سبک زندگی عادی داشته باشید. نشان داده شده است که آموزش بازیابی غم و اندوه ما باعث کاهش سطح ناراحتی عزاداران پس از از دست دادن عزیزان خود می شود.