بررسی تیپ شخصیتی بازپرس ISTJ در تیپ های شخصیتی MBTI

معمولا افرادی که دارای تیپ شخصیتی بازپرس ISTJ در تیپ های شخصیتی MBTI هستند به صورت کاملا منطقی به زندگی نگاه می‌ کنند و تمام قدم های خود را بر اساس برنامه‌ های از پیش تعیین شده بر می دارند. بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته است حدود ۱۲ درصد جمعیت کل جهان دارای تیپ شخصیتی بازپرس می باشند.‌این افراد دارای نظم و برنامه هستند. همچنین افرادی خستگی ناپذیر می باشند و با روحیه بسیار بالا به حل مشکلات می روند. شما می توانید این تیپ شخصیتی را در شرکت ها و سازمان های بسیار زیادی مشاهده کنید.

این افراد از روحیه مسئولیت پذیری بسیار بالایی برخوردار هستند. به حواشی هیچ توجهی ندارند. آن ها مستقیما به سراغ انجام هدف خود می روند و از انجام کارها بسیار لذت می برند. این افراد ترجیح می‌ دهند به تنهایی به سراغ کارهای خود بروند. افراد خودکفا دارای این تیپ شخصیتی می باشند. آن ها دوست دارند کارهای خود را به تنهایی انجام داده و تمایلی به انجام کارهای گروهی ندارند.

تیپ شخصیتی حامی ISFJ

افرادی که دارای این تیپ شخصیتی در تیپ های شخصیتی MBTI هستند معمولا افرادی خونگرم می باشند. آن ها مسئولیت پذیر هستند و به جزئیات زندگی خیلی توجه می کنند. معمولاً این افراد دارای روحیه پیچیده و غریبی می باشند. می توان گفت این تیپ شخصیتی با تیپ های دیگر در تضاد است. به همین دلیل افرادی که دارای این تیپ شخصیتی می باشند افرادی بسیار خاص هستند. افراد حامی معمولاً افرادی احساساتی هستند که بر روی احساسات و عواطف خود تصمیم گیری می کنند.

می توان گفت بیشتر این افراد درونگرا می‌ باشند اما در بعضی مواقع دوست دارند با افراد دیگر نیز ارتباط برقرار کرده و جزو افراد اجتماعی به حساب بیایند.  ۱۴ درصد جمعیت کل دنیا دارای این تیپ شخصیتی می باشند. آن ها می‌ توانند بر روی خواسته ها و نیازهای خود تمرکز کنند. این افراد را بیشتر در بیمارستان ها و مشاغل حمایتی مشاهده می کنید. در نظر داشته باشید حامیان به دلیل تمایلی که برای کمک به دیگران دارند مورد سوء استفاده قرار می گیرند و می توان گفت این موضوع در آن ها به عنوان یک نقطه ضعف به حساب می آید.

تیپ شخصیتی مجری ESTJ در تیپ های شخصیتی MBTI

این افراد دارای ثبات شخصیت بسیار بالا می باشند. همچنین آن ها جزو مدیران اجرایی بسیار خوب به حساب می آیند و می توانند مسائل را به خوبی درک کنند. همچنین می توانند از نظر اجتماعی در جایگاه قابل قبولی قرار بگیرند‌ آن ها می‌ توانند افراد بسیار زیادی را گرد هم آورند و برای شان سخنرانی کنند. افراد مجری می توانند سازماندهی بسیار عالی داشته باشند و سخت تلاش می کنند تا بتوانند از ارزش‌ های سنتی خانواده دفاع کنند. افرادی که دارای این تیپ شخصیتی در تیپ های شخصیتی MBTI می باشند اصولاً افرادی رهبر هستند که برای کارهای مدیریتی گزینه مناسبی می باشند. آن ها از بی حوصلگی و بی نظمی و تنبلی بیزار هستند و تمام این موارد خط قرمز آن ها است. وقتی بر روی خط قرمزشان پا نگذارید می توانید رفتار بسیار عالی از آن ها مشاهده کنید. این افراد بسیار انسان های وفاداری هستند. مسیر شغلی آن ها معمولاً مستقیم و روشن است و بیشتر برای شغل های سازماندهی شده مورد استفاده قرار می گیرند.

تیپ شخصیتی سفیر ESFJ

تیپ شخصیت سفیر جزو تیپ های بسیار رایج می باشد که شما می توانید آن ها را در کل دنیا نیز مشاهده کنید. آن ها حامیان و مدافعان افراد در کل دنیا هستند. شخصیتی آرام دارند و می‌ توانند توجهات را به خود جلب کنند. آن ها توانایی دارند که تیم‌ ها را به سمت شهرت و پیروزی سوق دهند.

 

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند