تیپ شخصیتی چیره دست ISTP در تیپ های شخصیتی MBTI

یکی از تیپ های شخصیتی MBTI تیپ شخصیتی چیره دست می باشد. این افراد در دنیا و محیط های اطراف خود کنکاش کرده و کارهای سخت و دشوار را حل می کنند. آن ها شخصیتی عملگرا دارند و دوست دارند انواع پروژه ها را همزمان و در یک راستا پیش ببرند تا بتوانند بهترین نتیجه ممکن را به دست بیارند. می‌ توان گفت این افراد جزئی نگر نیز می باشند. به همین دلیل مشاغلی که نیاز به نگاه جزئی دارند مانند مهندسی مکانیک و یا متخصص شبکه و یا پزشکی برای تیپ شخصیتی این افراد مناسب هستند.  آن ها دوست دارند هر کاری را تجربه و آزمایش کنند تا بتوانند در رابطه با آن اطلاعات بسیار زیادی به دست بیاورند. آن ها در پروژه های مختلف خلاقیت زیادی از خود نشان داده و نتیجه ای بسیار عالی و شگفت انگیز را رقم می‌ زنند. شما می توانید از این افراد برای حل مشکلات و مسائل بسیار پیچیده استفاده کنید.

تیپ های شخصیتی MBTI

تیپ شخصیتی ماجراجو ISFP

افرادی که دارای این تیپ شخصیتی در تیپ های شخصیتی MBTI می باشند معمولاً دارای ذهنی باز هستند. آن ها تجربیات جدید را بسیار دوست دارند و خواهان آشنایی با افراد جدید هستند. این افراد عاشق هنر و ماجراجویی می باشند. شما می توانید هنرمندان بسیار زیادی را با این تیپ شخصیتی مشاهده نمایید. آن ها از کارهای هنری بسیار لذت می‌ برند و دوست دارند از قوانینی که آن ها را محدود می‌ کند عبور کنند. این تیپ شخصیتی انسان های بسیار احساساتی می باشند که می توانند افراد اطراف خود را نیز به خوبی و به درستی درک کنند. از ویژگی های بارز شخصیت این افراد می توان به آرام بودن، انعطاف، خاکی، خوش بین بودن و … آن ها اشاره نمود. همچنین آن ها افرادی الهام بخش نیز می باشند.

تیپ شخصیت کارآفرین ESTP

این افراد معمولا افرادی پر انرژی و عملگرا می باشند و دوست دارند هر کاری را به طرز شگفت انگیزی انجام دهند. آن ها عاشق کشف کردن فرصت های جدید در زندگی خود هستند و دوست دارند از این فرصت‌ ها برای معاشرت با دیگران نیز استفاده کنند. معمولاً این افراد بسیار فعال بوده و عاشق چالش های جدید می باشند. آن ها می توانند مشکلات را به بهترین شکل ممکن حل کرده و برای رفع مشکلات دیگران نیز راهکارهای عالی ارائه دهند. شما می توانید خلاقیت را در ویژگی های شخصیتی این افراد مشاهده کنید. این تیپ شخصیتی رازدار، واقع بین، منطقی و تحلیل گر هستند. آن ها از یک جا نشستن متنفر هستند. به همین دلیل هیچ  وقت وارد بحث های خسته کننده و طولانی نمی شوند. آن ها عملگرا هستند و دوست دارند حرف خود را با عملشان یکسان کنند.

تیپ شخصیتی سرگرم کننده ESFP در تیپ های شخصیتی MBTI

این تیپ شخصیتی افرادی سرگرم کننده می باشند. آن ها عاشق کشف ناشناخته‌ ها هستند. این انسان ها معمولاً اجتماعی بوده و اغلب عاشقش کارهای تیمی و مشترک می باشند. پر انرژی بودن یکی از شاخصه های اخلاقی این تیپ شخصیتی می باشد. آن ها در لحظه زندگی کرده و از لحظه لذت می برند. همانطور که گفته شد به کار گروهی بسیار علاقه دارند و دوست دارند کارهای گروهی را با نشاط و انرژی وصف ناپذیری انجام دهند. آن ها دوست دارند مرکز توجه باشند و دیگران به آن ها توجه کنند. این تیپ شخصیتی کاملاً اجتماعی می باشند و می توانند افراد اطراف خود را به درستی درک کنند.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند