مقدمه:

معمولا راهکارهای متعددی برای کاهش وزن وجود دارد. بعضی از آنها علمی هستند و بعضی دیگر پایه و اساس علمی ندارند. با این حال افراد زیادی رویای کاهش وزن را در سر می پرورانند. بهترین توصیه به این افراد این است که حتما با کمک روش های اصولی مساله اضافه وزن را حل کنند. در همین راستا باید گفت که خدماتی تحت عنوان مشاوره لاغری نیز وجود دارد که به افراد فرصت می دهد تا با به کار گیری روش های اصولی و در کوتاه ترین زمان ممکن به خواسته شان که کاهش وزن است برسند. ما در این مقاله از مشاوره لاغری بیشتر خواهیم گفت.

مشاوره لاغری

 

برای مشاوره لاغری باید به نزد چه کسانی مراجعه کنیم؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید بدانیم که مشاور غذایی کیست؟ مشاور غذایی کسی است که در زمینه علوم تغذیه تحصیل کرده و از علم و دانش کافی بهره مند است. او می تواند خدمات مشاوره ارائه دهد و به کسانی که قصد کاهش وزن و لاغر شدن دارند کمک کند تا با دنبال کردن یک رژیم غذایی خوب و سالم به مهمترین هدفشان که کاهش وزن است برسند. گفتنی است که مشاور لاغری با در نظر گرفتن یک برنامه غذایی سالم به افراد کمک می کند تا درست، اصولی و مطابق با معیارهای استاندارد به این هدف دست پیدا کنند. از اینرو دریافت مشاوره لاغری و کمک گرفتن از متخصص یک الزام برای افرادی است که قصد دنبال کردن رژیم غذایی را دارند.

 

مشاوره لاغری چگونه برنامه غذایی را تنظیم می کند؟

مشاوره لاغری ابتدا فاکتورهایی از جمله سن، وزن، قد و… را بررسی می کند. سپس عادت های غذایی فرد را ارزیابی می نماید. وی با در نظر گرفتن بعضی از مهمترین فاکتورها یک برنامه غذایی سالم و مقوی را برای فرد تجویز می کند. علاوه بر تمامی این مسائل وی وظیفه دارد تا به افراد آموزش دهد. و به آنها یاد دهد تا برنامه غذایی شان را اصولی رعایت کنند.

مشاوره لاغری

رابطه کمک گرفتن از مشاور تغذیه و اعتماد به نفس.

اضافه وزن و چاقی باعث می شوند تا افراد اعتماد به نفس شان را از دست بدهند. از دست رفتن اعتماد به نفس نیز عواقب دیگری را در پی دارد. از اینرو افراد درگیر با عارضه اضافه وزن تصمیم می گیرند تا رژیم درمانی را شروع کرده و چاقی را درمان نمایند. همین باعث می شود تا آنها به قصد دریافت مشاوره لاغری به متخصص تغذیه یا مشاور غذایی مراجعه کنند. در حقیقت پزشک به فرد کمک می کند تا ظاهری که مورد پسندش می باشد را به دست آورد و اینچنین اعتماد به نفس از دست رفته را بازیابی نماید. بطور کلی خوش اندام بودن و خوش هیکل شدن در افزایش اعتماد به نفس تاثیر به سزایی دارد و ایجاد یک هیکل خوب و ایده آل بدون کمک گرفتن از پزشک اندکی دشوار است.

 

جمع بندی و نتیجه گیری.

دانستیم که کاهش وزن مزایای فراوانی دارد. از اینرو لازم است تا افراد مراقب تغذیه خودشان باشند و به اندازه و مناسب غذا بخورند. در این بین کمک گرفتن از مشاور تغذیه نیز کمک کننده است و باعث می شود تا افراد به شیوه ی بهتری به این هدف دست پیدا کنند. جهت رزرو وقت مشاوره با متخصاصان این حوزه میتوانید به صفحه رزور مشاوره مراجعه نمایید و به صورت آنلاین نوبت بگیرید.

 

 

 

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند