10 فیلم روانشناسی برتر که باید تماشا کنید

ما در زمان شگفت انگیزی از نوآوری هستیم، جایی که همه چیز در اطراف ما در شکل دادن به نحوه تفکر ما تأثیر دارد. اگر در مورد چنین عناصر تأثیرگذار زندگی فکر کنیم، بدون شک، فیلم روانشناسی در صدر این فهرست قرار می گیرند. اگر مشتاق دوز هیجان انگیزی از چنین شاهکارهایی هستید، در اینجا لیستی از بهترین فیلم های روانشناسی خود را تهیه کرده ایم.

 

چه فیلم هایی با روانشناسی مرتبط هستند؟

ده ها فیلم عالی در رابطه با موضوع روانشناسی وجود دارد. برای نام بردن فقط چند مورد: یادگاری، ذهن زیبا، روانی، سکوت بره ها و جزیره شاتر. در اینجا به بررسی 10 فیلم روانشناسی می پردازیم.

 

10 فیلم روانشناسی محبوب

 

 یک پرواز بر فراز آشیانه فاخته(1975)

این فیلم روانشناسی محبوب اشکال مختلف روان پریشی را برجسته می کند(درمان الکتروشوک را نیز بررسی می کند).  موضوعات روانشناسی اولیه بررسی شده: درمان های روانشناختی، اختلالات خلقی، اختلالات شخصیت.

مرد بارانی (1988)

داستان یک دانشمند اوتیسم فوق العاده است، به ویژه با توجه به اینکه اوتیسم در زمان اکران فیلم به طور گسترده توسط مردم درک نشد.  سیر تکاملی رابطه بین ریموند و چارلی نیز بررسی جالبی از پویایی خانواده است.

مباحث روانشناسی اولیه بررسی شده: اختلالات طیف اوتیسم، پویایی خانواده

ذهن زیبا(2001)

اسکیزوفرنی به طور گسترده توسط عموم اشتباه درک می شود و این فیلم روانشناسی به برجسته کردن علائم معمولاً مرتبط با این اختلال کمک می کند و چگونگی تأثیر این اختلال بر عملکرد روزانه، روابط خانوادگی و عملکرد اجتماعی را بررسی می کند. از آنجایی که این فیلم بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است والدین این فیلم را برای دانش آموز دبیرستانی خود مناسب می دانند.

مباحث روانشناسی اولیه بررسی شده: اسکیزوفرنی، روانشناسی اجتماعی.

قو سیاه(2010)

این تریلر روان‌شناختی نه تنها تأثیرات استرس و کمال‌گرایی را بر عملکرد افراد بررسی می‌کند، بلکه پویایی خانواده، اختلالات شخصیتی، اضطراب، مصرف مواد مخدر و روان‌پریشی و سایر شرایط روان‌شناختی را نیز روشن می ‌کند.

موضوعات روانشناسی اولیه بررسی شده: اختلالات روان پریشی، پویایی خانواده، روانشناسی اجتماعی، پاسخ به استرس.

رانندگی خانم دیزی(1989)

این فیلم روانشناسی به بررسی نژاد و سن پرداخته است. مباحث روانشناسی اولیه: بیماری آلزایمر، روانشناسی رشد، روانشناسی اجتماعی.

یادگاری(2000)

به تصویر کشیدن از دست دادن حافظه کوتاه مدت در این تریلر فیلم روانشناسی برنده اسکار، شاید بهترین فیلمی باشد که تا کنون ساخته شده است. ناامیدی از به خاطر سپردن، سردرگمی، و احساسات خام ناشی از آن به طور کامل به نمایش در می آیند. موضوعات مورد بررسی روانشناسی اولیه:  فراموشی، روانشناسی شناختی، روانشناسی عصبی.

 

سلطنت بر من(2007)

اگرچه فیلم روانشناسی لحظات خنده‌ای با صدای بلند دارد، اما نگاهی هشیارانه به تأثیر واقعی استرس  بر زندگی روزمره فرد ارائه می‌دهد.

مباحث روانشناسی اولیه بررسی شده:  اختلال استرس پس از سانحه

 

مردم عادی(1980)

این فیلم روانشناسی همچنین رابطه درمانگر و بیمار را بررسی می کند و تصویری مثبت از ارزش درمان ارائه می دهد.

موضوعات روانشناسی اولیه بررسی شده:اختلالات خلقی، پویایی خانواده، درمان های روانشناختی

 

28 روز(2000)

در این فیلم روانشناسی به تصویر کشیدن یک معتاد برجسته می باشد و در پایان به چشم اندازی خوش بینانه برای غلبه بر سوء مصرف مواد ارائه می دهد. مباحث روانشناسی اولیه بررسی شده: سوء مصرف مواد، درمان های روانشناختی، اعتیاد.

 

ویل هانتینگ خوب(1997)

این فیلم روانشناسی نه تنها به لطف بازی مت دیمون از یک مرد جوان مشکل دار که گذشته همچنان او را آزار می دهد، ارزش دیدن دارد، بلکه نگاهی جالب به رابطه درمانی و ارزش آن نیز ارائه می دهد. همدلی، صداقت و شفقت موضوعاتی هستند که در این فیلم روانشناسی بررسی شده اند.

موضوعات مورد بررسی روانشناسی اولیه: درمان های روانشناختی، روانشناسی رشد

 

نتیجه گیری

برای دیدن لیست بهترین فیلم روانشناسی می توانید از طریق سایت های مختلف اقدام کنید. نکته جالب این است که از طریق سایت اینترنتی به راحتی می توانید فبلم مورد دلخواه خود را پیدا کنید.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند